Polskie Radio NL - Stevensweert
Polskie Radio w Holandii
BĘDZIE KARA ZA INTERNETOWE OSZCZERSTWA ?
31.10.12

Wniosek o wszczęcie postępowania z urzędu w sprawie internetowych oszczerstw złożyły wczoraj (17.10) do chojnickiej prokuratury trzy członkinie "komisji nauczycieli". Chcą one włączenia sprawy do śledztwa prowadzonego w związku z kradzieżą pieniędzy z kasy byłego Zespołu Szkół nr 8.

Pisaliśmy o sprawie we wrześniu [czytaj]. Na internetowym forum Newsweeka pojawiły się paszkwile skierowane w stronę nauczycielek, które chciały pomóc rozwikłać sprawę kradzieży pieniędzy ze szkolnej kasy. Publikowane w Internecie paszkwile obrażały członków komisji i ich rodzin. Prokuraturze udało się ustalić adresy IP komputerów, z których pisano oszczercze teksty.

- W związku z ujawnieniem nam przez Prokuraturę nazwisk użytkowników komputerów, z których zostały wyemitowane treści szkalujące dobre imię członkiń komisji reprezentującej nauczycieli i wszystkich pozostałych pracowników Gimnazjum nr 1 w Chojnicach (byłego Zespołu Szkół nrcool na forum internetowym Newsweeka, prosimy o objęcie tego przypadku ściganiem z urzędu i włączenie go do śledztwa prowadzonego w sprawie wyprowadzenia pieniędzy z ZS 8 - czytamy we wniosku do prokuratury. Jako jeden z powodów podano, że komisja nie działała z prywatnych pobudek, a w imię dobra społecznego. - Ponadto wywieszenie szkalujących wydruków w pokoju nauczycielskim świadczy o tym, że działania komisji - jej próby dociekania prawdy związanej z malwersacjami finansowymi i inwentaryzacyjnymi, okazały się niewygodne dla osób, które poczuły się ujawnieniem tejże prawdy zagrożone. Logika i następstwo zdarzeń wskazuje na fakt, że prawdopodobnie są to osoby wywodzące się z kręgu pracowników naszej szkoły, w szczególny sposób powiązane z posiadaczami numerów IP - czytamy dalej w dokumencie.

Pismo otrzymała Prokuratura Rejonowa w Chojnicach, burmistrz Chojnic oraz lokalne media.


  PRZEJDŹ NA FORUM